Fizjoterapia

W Fit Test Family świadczymy kompleksowe usługi rehabilitacyjne. W naszej ofercie znajdziesz terapię dla noworodków, maluszków, starszych dzieci i młodzieży, dorosłych i osób starszych. W pracy wykorzystujemy szereg technik mających przywrócić ciało do prawidłowego funkcjonowania, jak również doprowadzić do stanu odprężenia i relaksu.

 

Terapia manualna

Jest to proces leczenia, w którym terapeuta, wykorzystując odpowiednie chwyty i manipulacje, stosuje specjalistyczne techniki diagnostyczno-lecznicze nakierowane na wykrywanie i leczenie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych. Jednym słowem podczas terapii nasz specjalista znajdzie przyczynę bólu i ustali proces rehabilitacji. Poprzez stosowanie odpowiednich technik doprowadzi do zniwelowania bólu i napięcia, a jak będzie to konieczne i możliwe to również przywróci właściwe ustawienie kości czy krążków międzykręgowych. 

Co zyskasz

 • Zyskaj pełną swobodę ruchów i pożegnaj się z bólem dzięki terapii manualnej.
 • Odkryj nowy poziom komfortu życia bez chronicznego bólu – wybierz terapię manualną.
 • Zwiększ swoją mobilność i elastyczność ciała, korzystając z dobrodziejstw terapii manualnej.
 • Popraw swoją postawę i funkcjonowanie całego ciała – terapia manualna otwiera drzwi do lepszego samopoczucia.
 • Odzyskaj radość z aktywności fizycznej – terapia manualna pomoże Ci pokonać ograniczenia.
 • Wzmocnij swoje ciało i umysł – terapia manualna jako droga do holistycznego zdrowia.
 • Doświadcz szybszej regeneracji po urazach i operacjach dzięki terapii manualnej.
 • Zapewnij sobie głęboki relaks i redukcję stresu – terapia manualna to więcej niż fizyczna ulga.
 • Popraw jakość swojego snu i ogólne samopoczucie, korzystając z terapii manualnej.
 • Odblokuj pełnię swojego potencjału fizycznego i psychicznego dzięki indywidualnie dostosowanej terapii manualnej.

Terapia wad postawy

Same ćwiczenia nigdy nie będą skuteczne!

Nasze zajęcia składają się z terapii manualnej oraz specjalnie dobranych ćwiczeń.

Terapia manualna ma głównie na celu rozluźnienie struktur, które wykazują nadmierne napięcie.

Specjalnie dobrane ćwiczenia mają na celu wzmocnienie, rozciąganie czy stabilizacje, poprawiające czucie głębokie czy też nawyk prawidłowej postawy ciała. Rodzic pod okiem terapeuty uczy się w jaki sposób prawidłowo wykonywać ćwiczenia w domu.

Systematycznie wykonywane ćwiczenia oraz współpraca z fizjoterapeutą jest kluczowa, aby osiągnąć zamierzone cele.

Prawidłowy rozwój dziecka

Prostym sposobem oceny postawy ciała, jest zwrócenie uwagi na ustawienie kostek i kolan podczas stania dziecka. Od 4 roku dziecka, jego kolanka powinny być złączone przy jednoczesnym połączeniu kostek. Dzieci najczęściej mają kolana koślawe, co oznacza, że kiedy łączą kolanka, to kostki pozostają w pewnej odległości od siebie.

Aby ocenić ustawienie stóp, zwróć uwagę na to jaka jest linia podudzia i ścięgna Achillesa. Prawidłowo powinny przebiegać w linii prostej. U wielu dzieci obserwujemy koślawienie stępu, gdzie kostka dziecka ucieka do środka.

Wiele wad postawy bierze się z nieprawidłowego sposobu siedzenia dziecka podczas zabawy. Wystarczy zwrócić uwagę na pozycję dziecka podczas zabawy. Nasze pociechy spędzają wiele godzin na zabawie na podłodze czy oglądając bajki. W tym czasie bardzo często dochodzi do kształtowania błędnych nawyków ruchowych, a następnie do rozwoju wad postawy. 

Dlatego zwróćcie uwagę na to jak wasze pociechy spędzają czas podczas zabawy czy odpoczynku.

Badanie stóp i postawy ciała

Czy plecy twojego dziecka rozwijają się prawidłowo? Czy jego kolana ustawiają się prawidłowo? Czy stopa pracuje tak jak powinna? Jeśli masz wątpliwości zobacz jego pozycję w trakcie stania i oceń czy jest prawidłowa, czy kolanka są ustawione prosto, czy stopy nie są koślawe. Jeśli widzisz, że coś jest nie tak lub masz wątpliwości przyjdź do nas, a nasi specjaliści sprawdzą czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.

Badanie stóp i postawy ciała

Czy plecy twojego dziecka rozwijają się prawidłowo? Czy jego kolana ustawiają się prawidłowo? Czy stopa pracuje tak jak powinna? Jeśli masz wątpliwości zobacz jego pozycję w trakcie stania i oceń czy jest prawidłowa, czy kolanka są ustawione prosto, czy stopy nie są koślawe. Jeśli widzisz, że coś jest nie tak lub masz wątpliwości przyjdź do nas, a nasi specjaliści sprawdzą czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.

Komputerowa platforma diagnostyczna

Na platformie podobarograficznej mamy możliwość przeprowadzenia dwóch badań: statycznego oraz dynamicznego.

Badanie statyczne pozwala nam ocenić wady stóp, rozkład obciążeń między prawą a lewą stopą, wychylenia środka ciężkości.

Natomiast podczas badania dynamicznego oceniamy przetoczenie stóp podczas chodu, ustawienie stóp oraz całych kończyn dolnych.

Wkładki do butów

W naszej ofercie znajdziesz indywidualne wkładki do butów. Jednak aby je zamówić musimy zacząć od badania, ponieważ wówczas możemy tak dobrać elementy wkładki i jej wymiary, aby spełniała swoje zadanie i wspomagała twoje stopy. Podczas badania  naszej analizie podlega całe ciało: ustawienie stóp, kolan, miednicy, kręgosłupa, łopatek, barków oraz głowy. Oceniamy postawę w trzech płaszczyznach. W badaniu wykorzystujemy skaner 3D. Daje nam to możliwość dokładnego zmierzenia wymiarów twojej stopy. Jest to niezbędny element związany z projektowaniem indywidualnych wkładek, oraz doborze odpowiedniego obuwia. Na platformie podobarograficznej mamy możliwość przeprowadzenia badań: statycznej oraz dynamicznej pracy twojej stopy.

Tyle osób skorzystało z naszych usług w 2023 roku!
0

Takie oceny otrzymujemy

Możesz je zobaczyć na portalu Znany Lekarz i na Booksy

Bardzo przyjemna Pani pełen profesjonalizm podejście do dzieci super bardzo dokładne informacje odnośnie wad postawy i ćwiczeń które nam pomogą je skorygować. Serdecznie polecam!
Natalia

Kolejny raz otrzymaliśmy wyróżnienie od Oferteo

Fit Test Family
Z całego serca polecamy, wielokrotnie korzystaliśmy już z wizyt, za każdym razem syn bardzo zadowolony z pomocy, którą uzyskał.
Joanna

Relaks

W naszej ofercie znajdziesz usługi które pozwolą Ci zrelaksować ciało i umysł.

Prostym sposobem oceny postawy ciała, jest zwrócenie uwagi na ustawienie kostek i kolan podczas stania dziecka. Od 4 roku dziecka, jego kolanka powinny być złączone przy jednoczesnym połączeniu kostek. Dzieci najczęściej mają kolana koślawe, co oznacza, że kiedy łączą kolanka, to kostki pozostają w pewnej odległości od siebie.

Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Obniża napięcie mięśni i zmniejszają pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych w skórze. Podczas zabiegu uzyskasz pełnię odprężenia i relaksu. 

Masaż taki daje odprężenie, pełen relaks, pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, rozluźnienie mięśni i pobudzenie krążenia. Masaż gorącymi kamieniami działa kojąco na zmysły, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, likwiduje stres, dostarcza siły i odporności
 

to zabieg skupiający się na dysfunkcjach i bólach kręgosłupa, stawów, mięśni, a także wspomaganiu leczenia urazów, kontuzji czy stanów pooperacyjnych. Podczas tego zabiegu możesz pozbyć się nadmiernego napięcia, bólu ale także zaznać odprężenia i relaksacji.

jest to zabieg podczas którego nadmiar wody i limfy jest przepychany z kończyn do centrum naszego ciała, gdzie następnie może być wydalony na zewnątrz naszego ciała. Taki zabieg pozawala na:
 • Zmniejszenie obrzęku i nadmiaru wody z nóg i ramion
 • Zmniejszenie masy ciała
 • Ujędrnienie skóry i redukcję celulitu
 • Stymulacja przepływu żylnego i limfatycznego, co prowadzi do zwiększonego dostarczania tlenu i składników odżywczych do narządów
 • Szybsze usuwanie produktów metabolicznych, eliminacja objawów zastoju, wchłanianie obrzęków
 • Ułatwianie przepływu żył
 • Poszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych prowadzące do szybszego krążenia krwi
jest to całkowicie nowatorski sposób wykorzystania diatermii krótkofalowej – prądu naprzemiennego.  Wytworzona w terapii TECAR fala stanowi formę ładunku energetycznego, który w trakcie wykonywanego zabiegu jest przekazywany do organizmu pacjenta. To natomiast powoduje pobudzenie metabolizmu do przeprowadzenia szeregu procesów regeneracyjnych i szybszą odnowę. 

Właściwości terapii TECAR są oparte na czterech podstawowych efektach. Wielotorowe działanie tej metody pozwala w kompleksowy sposób polepszyć dotychczasowy stan pacjenta, a przede wszystkim skrócić czas jego powrotu do pełnego zdrowia.

Hirudoterapia​

Hirudoterapia czyli metoda leczenia poprzez zastosowanie specjalnego lekarskiego gatunku pijawek na odpowiednich częściach ciała. Po pijawkach czujemy witalność, wraca nam przypływ energii. Potwierdza to Maria Mroczko, specjalistka z firmy Bio-Gen, zajmującej się od lat hodowlą pijawek lekarskich. Dzięki czynnikom wykazującym m.in właściwości przeciwzakrzepowe. 

Niegdyś uważano, że stawianie pijawek pozwala na pozbycie się z organizmu „zepsutej krwi”, co oczywiście jest nieprawdą. Dziś na podstawie przeprowadzonych badań wiadomo na pewno, że chodzi o dobroczynny wpływ substancji zawartych w ślinie pijawki lekarskiej. Mowa o hirudynie.

Zastosowanie pijawek lekarskich odbywa się także w wielu innych schorzeniach, przy których ich wykorzystanie mogłoby wydawać się nieoczywiste. Pijawki stosuje się na chorą wątrobę, na żylaki, na łuszczycę, a w przypadku chorób endokrynologicznych – na tarczycę. Ze względu na przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie uwalnianych substancji taki sposób leczenia może przynieść rezultaty jako jedna ze składowych postępowania przy przepuklinach kręgosłupa, rwie kulszowej czy zapaleniu korzonków nerwowych. Pijawki leczą także choroby neurodegeneracyjne, pomagają na obrzęki i są wykorzystywane w medycynie estetycznej.

Dzięki czynnikom wykazującym m.in właściwości przeciwzakrzepowe. Wskazania do leczenia pijawkami są bardzo szerokie, obejmują m. in. bóle głowy, nadciśnienie, cukrzycę, alergie, impotencję czy choroby tarczycy.

Przeciwwskazania do leczenia pijawkami dzielą się na względne oraz bezwzględne. W tej drugiej kategorii jakiekolwiek rozważania co do ewentualnego zastosowania pijawek lekarskich po prostu nie mogą mieć miejsca.

Do względnych przeciwwskazań hirudoterapii zaliczamy:

 • stany obniżonego ciśnienia krwi,
 • stosowanie wielu różnych środków farmakologicznych jednocześnie (np. leków przeciwzapalnych, substancji powodujących rozrzedzenie krwi np. kwasu acetylosalicylowego),
 • skłonność do krwawień,
 • nadżerkowe zapalenie śluzówki żołądka,
 • uczulenie na proteiny,
 • wiek poniżej 10 r.ż.

Bezwzględne przeciwwskazania to:

 • ciąża,
 • stany ciężkiego niedożywienia, anemia,
 • choroby przebiegające związane z upośledzeniem krzepnięcia krwi, hemofilia,
 • menstruacja,
 • zakażenie wirusem HIV,
 • czynna gruźlica,
 • gorączka.

Zastosowanie tego typu leczenia wymaga szczególnej uwagi u osób ze schorzeniami o podłożu psychicznym, takimi jak depresja czy nerwica, mimo że nie stanowią one ścisłego przeciwwskazania. 

Zabieg wykonuje specjalnie uprawniony i przeszkolony hirudoterapeuta, trzeba bowiem wiedzieć, gdzie stawiać pijawki. Odpowiednie kwalifikacje są istotne z uwagi na konieczność precyzyjnej znajomości anatomii ludzkiego organizmu oraz patofizjologicznego podłoża schorzeń, w których pijawki lekarskie mają zastosowanie. W naszym gabinecie specjalistą od tego jest mgr Kamil Pajor.

Hirudoterapia czyli leczenie pijawkami lekarskimi może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po przejściu koronawirusa‼️ Pacjenci po przebyciu COVID-19 mają powikłania neurologiczne, czyli tzw. mgłę mózgową? Pojawiają się również problemy z długotrwałym zmęczeniem? Pijawki produkują substancję o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, ale również związki białkowe, które potrafią rozpuszczać blizny w tkance płucnej.

Po pijawkach czujemy witalność?, wraca nam przypływ energii? – powiedziała w programie TVN “Uwaga! Koronawirus” ?‍⚕️Anna Zieleniewska, hirudoterapeuta, biolog, bioterapeuta.✅Potwierdza to Maria Mroczko, specjalistka z firmy Bio-Gen, zajmującej się od lat hodowlą pijawek lekarskich ?

Pijawka przy okazji pobierania pokarmu przekazuje żywicielowi prawdziwy “koktajl” aktywnych związków, które dają efekty

❌przeciwbólowe

❌neurotropowe

❌rozszerzają naczynia krwionośne

❌działają przeciwzapalnie.

Generalnie mówiąc, nie tylko poprawiają odporność, nastrój, kondycję organizmu, ale także – mają duży wpływ na zmniejszenie skutków ubocznych u ozdrowieńców po COVID-19

Terapia narządów wewnętrznych

Funkcjonalna terapia trzewi, jest formą terapii manualnej narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Jej istotą jest rozluźnianie napięć pomiędzy poszczególnymi narządami jamy brzusznej oraz stymulacja uciskowa samych narządów. 

W tej metodzie pracujemy na układach:

 • żołądkowo-jelitowym
 • moczowym
 • płciowym
 • oddechowym
Jest to forma głębokiej profilaktyki zdrowotnej prawie wszystkich układów ciała człowieka 

Terapia dla kobiet w ciąży

Oczekujesz na swój skarb i miewasz przy tym dolegliwości bólowe? Mamy dla ciebie bezpieczne rozwiązanie!

U kobiet ciężarnych stosujemy specjalne techniki które mają wspomóc jej ciało w czasie ciąży. Są to np. terapie odcinka lędźwiowego, odciążenie z pomocą Tappingu, wkładki do butów, czy drenaż limfatyczny. Wszystko w bezpieczny sposób, a jednocześnie dający ulgę.

W naszej ofercie znajdziesz również krioterapię miejscową, prądy TESN i podobne, laser medyczny, ultradźwięki czy pole magnetyczne.