SPORT

Trening EMS to ćwiczenia z zastosowaniem elektrycznej stymulacji naszych mięśni. Ćwiczenia są wykonywane w specjalnym kombinezonie składającym się z 10 par elektrod. Pozwala to na dokładne określenie którą grupę chcemy ćwiczyć i w jaki sposób. Podczas treningu pracujemy 1/1 z trenerem, który odpowiednio dobiera rodzaj impulsu i pilnuje prawidłowego wykonania ćwiczenia. 

EMS - informacje ogólne

Treningi EMS, są to ćwiczenia wykonywane w specjalnym ubraniu, gdzie do ćwiczeń dodatkowo stosowane są impulsy elektryczne które powodują skurcz mięśni. Co najważniejsze zwiększa to efektywność stosowanego treningu i w ciągu 25 minut, twoje ciało wykonuje taką pracę jak podczas 2 godzin ciężkiego treningu na siłowni.
Ćwiczymy w suchym i elastycznym stroju, żadnych kombinezonów i lania wodą elektrod.
 
Wystarczą 2 treningi w tygodniu po 25 minut!
Treść akordeonu

Wystarczą 2 treningi w tygodniu po 25 minut!

 • Jędrne ciało i sprężysta skóra
 • Redukcję tłuszczu
 • Uzyskać super sylwetkę
 • Przez cały dzień będziesz mieć więcej energii
 • Wzrost siły
25minut

Wystarczy krótki trening aby powtarzany 2 razy w tygodniu aby:

 • Odczuć efekty
 • Uzyskać super sylwetkę
 • Spalić tkankę tłuszczow

Trening EMS stymuluje do znacznego wyrzutu hormonu wzrostu!

 • Twoje mięśnie rosną
 • Spalasz tłuszcz
 • Młodniejesz!!!
 • Ponad 70% badanych potwierdziło poprawę wytrzymałości i sprawności.
 • Szybkość skurczów mięśni wzrosła o 22%.
 • Wykazano, że siła głębokich mięśni tułowia, trudnych do wyćwiczenia, wzrosła o 74%.
 • Ponad 80% uczestników zauważyło poprawę sprawności.
 • Dowiedziono, że już po 4 treningach siła maksymalna wzrosła o 17%.
 • Potwierdzono, że już po 12 sesjach poziom wytrzymałości wzrósł o 108%.
 • Zanotowano 30% wzrost mocy już po 4 tygodniach regularnych treningach.
 • 88% badanym udało się znacznie zmniejszyć ból pleców. Częstotliwość i długość bólu pleców zmniejszyły się aż o 80%.
 • 40% badanych, tuż przed rozpoczęciem testów, cierpiało na ból pleców. Po 6-ciu tygodniach ćwiczeń na ból pleców skarżyło się tylko 9% uczestników.
 • Chroniczne dolegliwości bólu pleców zniknęły zupełnie u 44% pacjentów
 • Ból pleców podczas wykonywania codziennych czynności zmalał o 30%.
Trening EMS

Sprawdź jak działa nasz trening!

Zapraszamy na trening z elektrostymulacją pod opieką naszych specjalistów, przyjdź i sprawdź jak działa. Pierwszy trening tylko teraz gratis! Ćwiczymy w małej intymnej sali! Efekty już po 4-6 treningach!!!

Przygotowanie motoryczne

Zadbaj o prawidłowy rozwój twojego ciała

Celem przygotowania motorycznego jest rozwój ogólnego poziomu sprawności sportowca, zwłaszcza koordynacji ruchowej, szybkości, siły mięśniowej i wytrzymałości. W efekcie wpływamy na poprawę wyników sportowych. Dla przykładu zawodnicy w grach sportowy, muszą poruszać się po boisku z dużą prędkością i jednocześnie wykonując liczne zmiany kierunku biegu, a do tego również prowadzić piłkę. Takie zadanie wymaga nie tylko umiejętności prowadzenia piłki, ale przede wszystkim stabilnej pozycji ciała, umiejętności zmiany jego położenia i zdolności do generowania znacznej mocy. Dodatkowo musi to robić wielokrotnie, stąd konieczność rozwoju wytrzymałości.

W sporcie trenerzy preferują trening specjalistyczny, a zapominają o ogólnej sprawności sportowca. Często jest to podyktowane brakiem brakiem wystarczającej wiedzy. Trening ogólny ogranicza się najczęściej do wysłania zawodnika „na siłownię” bez żadnego planu treningowego. Potencjał zawodnika zamiast rosnąć, nie zmienia się. Dodatkowo brak prawidłowej techniki ruchu może prowadzić do przeciążeń i powstania kontuzji, które mogą zablokować zawodnikowi drogę do dalszego rozwoju.

Podczas treningów oceniamy prawidłowość rozwoju całego ciała, szukamy miejsce które nie działają poprawnie, określamy dla czego, a następnie wprowadzamy plan treningowy. Jego zadaniem jest uruchomienie i wzmocnienie wybranych struktur. Do tego wprowadzamy nowe ćwiczenia i kontrolujemy prawidłowość ich wykonania. Odpowiednie działanie całego ciała gwarantuje uzyskanie wysokich wyników sportowych, jak również zmniejszenie ryzyka kontuzji.

Program przygotowania motorycznego w Fit Test Family jest prowadzony przez dr Mateusza Rynkiewicza. Trenera kadry Polski w maratonie kajakowym, niegdyś pracownik Akademii Wychowania Fizycznego, aktualnie Uniwersytetu Zielonogórksiego, specjalizuje się w zagadanienia wysiłku fizycznego, teorii sportu, nauk o motoryczności i przygotowania wszechstronnego zawodników. Sam rywalizuje się na wysokim poziomie w biegach z przeszkodami OCR.

 

Trening medyczny

Trening medyczny to specjalnie prowadzone ćwiczenia, mające na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania ciała. Trening medyczny pozwala nam zadbać o nasze indywidualne potrzeby, tak by nasze ciało było sprawne a ruch nie sprawiał problemu i bólu.  Dodatkowo uprawianie sportu będzie bezpieczne i skutecznie niezależnie od wieku czy zaawansowania sportowego. 

Pierwszy trening zaczynamy od dokładnej diagnostyki ciała. Ustalamy które mięśnie nie pracują, które są słabe skrócone lub nadmiernie napięte. Na tej podstawie planujemy dalszą część treningu. Każdy trening jest prowadzony 1/1 z naszym trenerem. Wszystko w celu powrotu do pełni sprawności i zabezpieczenia Waszego ciała.

Jest to połączenie treningu personalnego i fizjoterapii!

Jaki jest cel?
 • Pełnia sprawności i zdrowe ciało
 • Możliwość ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu
 • Powrót do zdrowia, formy sportowej, pełnej sprawności!
 • Redukcja bólu i zabezpieczenie układu ruchu
Dla kogo:

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie ćwiczyć, być sprawni, lub powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po  okresie rehabilitacji. Również jeśli chcesz aby twoje wyniki sportowe były znacznie lepsze, to na pewno znajdziemy sporo rezerw jakimi dysponuje twoje ciało i pozwolimy Ci wejść na wyższy poziom. 

Sprawdź jak działa nasz trening!

Pierwszy trening zaczynamy od dokładnej diagnostyki ciała. Ustalamy które mięśnie nie pracują, które są słabe skrócone lub nadmiernie napięte. Na tej podstawie planujemy dalszą część treningu. Każdy trening jest prowadzony 1/1 z naszym trenerem. Wszystko w celu powrotu do pełni sprawności i zabezpieczenia Waszego ciała.

Diagnozujemy dysfunkcje

Podczas treningu medycznego określamy i diagnozujemy dysfunkcje ruchowe optymalizując ich działania bez względu na wiek i kondycję osoby trenowanej. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport jak i sportowców amatorów. Dzięki indywidualnie dobranym zestawom ćwiczeń możemy przywróci komfort w wykonywaniu wybranej przez nas aktywności sportowej. Trener medyczny nie tylko przywróci sprawność zastanych stawów, czy uwzględni nasze ograniczenia wynikające np. z wcześniejszych kontuzji albo indywidualnej budowy ciała, ale przede wszystkim nauczy Was właściwego traktowania naszego ciała. Tak byście mieli szansę na ciągłe czerpanie satysfakcji z aktywnego uprawiania sportu i zwiększania osobistych osiągów

Badanie wydajnościowe VO2max

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu badań wydolnościowych z zastosowaniem ergospirometrii oraz pomiarze stężenia kwasu mlekowego. Jest to jedyny bezpośredni pomiar wydolności wykorzystywany zarówno przez sportowców wyczynowych, amatorsko trenujących, jak i osoby odchudzającej się. Podczas badania określamy ilość tlenu i CO2, oraz przepływu powietrza, co pozwala na wyznaczenie zakresów pracy treningowej z HR, mocą oraz prędkością biegu.

O czym świadczy?
 • Poziomie zdrowia 

 • Ilości energii jaką możemy zużywać

 • Potencjale biologicznym

 • Poziomie formy sportowej

 • Ewentualnych problemach zdrowotnych 

Co otrzymasz?

Podczas badania określamy m.in. następujące parametry:

 • VO2max

 • Strefy HR, mocy i prędkości

 • Poziom metabolizmu tłuszczy

  * omawiamy uzyskane wyniki

Strefy treningowe

Podczas badania strefy intensywności treningowych są określane na podstawie zmian stężenia O2, CO2 i przepływu powietrza. Daje nam to gwarancję prawidłowości wyznaczonych stref HR, mocy i prędkości.

 

Jak wygląda badanie?

Badanie zaczynamy od dokładnego pomiaru masy ciała i jej składowych. Następnie sprawdzamy pojemność płuc i ich sprawność w spoczynku (jest to bardzo ważne, gdyż uzyskany wynik porównujemy do sposobu oddychania podczas intensywnego wysiłku, a na tej podstawie można stwierdzić zaburzenie oddechu lub problemy oddechowe jak astma).

W dalszej części wykonujemy test na bieżni lub rowerze. Jest to wysiłek z narastającą intensywnością. Na podstawie wyników wyznaczamy VO2max, próg tlenowy i beztlenowy co pozwala nam na dokładne programowanie pracy treningowej. Dodatkowo określamy pojemność płuc i sprawność ich wykorzystania podczas wysiłku, zużycie energii, ilość spalania kwasów tłuszczowych i wiele innych wskaźników.