Co robić gdy zabieg odbędzie się za 2 lata, a biodro strasznie boli?

Pacjentka 60+ zdiagnozowana do endoprotezy stawów biodrowych. Niestety termin operacji wyznaczono za dwa lata. Pacjentka strasznie zmęczona swoimi dolegliwościami ograniczone zdolności poruszania się oraz ból przy większości dnia codziennego, zwykle wyjście na zakupy czy wsiadanie do auta to problem. Pacjentka poddała się serii zabiegów terapia manualnej oraz fizykoterapii. Zaczynając od fizykoterapii wykonaliśmy zabiegi Magneto terapii, lasera, oraz krioterapii, miały one na celu wzmożenie procesów naprawczych w st. biodrowych.


Terapia manualna natomiast składała się z masażu głębokiego dzięki któremu rozpoznaliśmy przeciążone napięte mięśnie, terapii punktów spustowych dzięki którym pozbyliśmy się punktowych bólów oraz ograniczenia ruchomości. Kluczowym elementem była praca z samym stawem biodrowym specjalistyczne techniki pozwoliły na “odblokowanie” części ruchów.

 

Efekty?

Już w trakcie terapii zauważyliśmy wraz z pacjentką, że pokonanie schodów z którym początkowo miała problem zaczyna być o wiele prostsze, aż po pewnym czasie przestało całkowicie stanowić wyzwanie. Czynności dnia codziennego można było wykonać bez strachu przed bólem. Pacjentka wręcz stwierdziła, “że wracają jej chęci do życia.” Na zakończenie terapii pacjentka otrzymała zestaw specjalistycznych ćwiczeń dzięki którym miała podtrzymywać efekty terapii.

 

Dodatkowo:

Przed zabiegiem polecamy skorzystać z 3-4 zabiegów w komorze hiperbarycznej, które pozwolą na uzyskanie lepszych efektów po zabiegu.

Po samym zabiegu kolejnych 5-10 zabiegów znacznie przyspieszą regenerację, zmniejszą obrzęk i pozwolą przyspieszyć powrót do normalnego funkcjonowania.